• Warsztaty z języka japońskiego w grupie Misie

• 20.10.2021

20. października 2021 w grupie Misie odbyły się warsztaty z języka japońskiego. To niecodzienne wydarzenie prowadziła Joanna Rucińska z Centrum Językowo-Tłumaczeniowego Beaty Małko-Gul. Podczas spotkania dzieci miały okazję zetknąć się z kulturą kraju Kwitnącej Wiśni. Nauczyły się tak ważnych w tej kulturze ukłonów oraz zwrotów grzecznościowych. Podczas zabawy ruchowej zapoznały się z japońskim nazewnictwem części ciała. Na koniec miały okazję spróbować swoich sił w kaligrafii. W pięcioosobowych grupach Misie pisały kolejno znaki: drzewo, słońce, księżyc, górę oraz ziemię. Szczególnie na dziewczynkach strój pani Asi zrobił ogromne wrażenie. Być może inspiracja z tego spotkania sprawi, że kiedyś któreś z dzieci zapragnie zgłębiać dalej tajniki tego języka oraz kultury. Dziękujemy za spotkanie oraz wzbogacenie naszej wiedzy.

• Nagrodzeni w konkursie plastyczno-ekologicznym STOP SMOG

• 19.10.2021

19. października 2021 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-ekologicznego „STOP SMOG”.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że I miejsce zajęła Amelia Kowalczyk z grupy Smerfy, a drugie miejsce zajęła Ewelina Klimczuk z grupy Muchomorki.

Nasze przedszkolaki otrzymały także wiele wyróżnień.

Wyróżnione sześciolatki z grupy Muchomorki to: Jakub Bogaj, Natalia Rabek, Zuzanna Paciorek oraz Maria Rowicka.

Wyróżnione pięciolatki z grupy Misie to: Wiktor Kurpiewski, Laura Teklińska, Maciej Sawiak, Franek Janusz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Ścieżka sensoryczna Krasnoludków

• 13.10.2021

Ścieżka sensoryczna „Krasnoludków” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”

Dnia 13 października 2021 roku dzieci z grupy „Krasnoludki” uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Głównym celem projektu jest rozwijanie zmysłów u dzieci poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych, a także budowanie wiedzy na temat integracji sensorycznej. Przedszkolaki zrealizowały pierwsze zadanie „ścieżkę sensoryczną. Na ścieżce znajdowały się dary jesieni z lasu, ogrodu, pola. Dzieci mogły dotknąć między innymi mchu, kasztanów, liści, ziaren fasoli i poznać ich fakturę. Przedszkolaki chodziły również po jesiennej ścieżce przez co usprawniały motorykę dużą, rozwijały wrażenia dotykowe. Chodzenie po ścieżce nie było łatwym ćwiczeniem ponieważ podczas stymulacji receptorów znajdujących się w stopach trudno było utrzymać równowagę, ale wszystkie dzieci poradziły sobie świetnie i bardzo dobrze się bawiły.

• 20.09.2021

Dnia 20.09.2021 roku świętowaliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach z bańkami mydlanymi, chustą animacyjną i w tunelu. W tak ważnym dniu życzymy dzieciom, aby każdy dzień był dla nich powodem do radości oraz dobrej zabawy. Starsze grupy wybrały się natomiast do Kina Sokół na seans filmowy.

• 15.09.2021

15. września 2021 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia w naszym przedszkolu, odbyło się wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym dzieci mogły odkrywać talenty i rozwijać zainteresowania. Miały okazję poznać swoje mocne strony, pobudzić wyobraźnię oraz kreatywnie spędzić czas na wspólnej zabawie.

• Wycieczka do lasu

• 10.09.2021 i 15.09.2021

Korzystając ze słonecznej i pięknej pogody 10. września dzieci z grupy Misie i Muchomorki wybrały się na wycieczkę do lasu. Natomiast 15. września tym samym szlakiem wyruszyły na wyprawę przedszkolaki z grup Tygryski i Smerfy.Głównym celem wizyty w lesie było zapoznanie dzieci ze zwierzętami i roślinnością tam występującą co przybliżył dzieciom pan leśniczy. Zadaniem przedszkolaków było znalezienie jak największej ilości "Darów Lasu". Dzieci wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami, poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Do kącika przyrodniczego zbierały dary, które pani Jesień zostawiła w lesie.

• Zajęcia adaptacyjne w Krasnoludkach

• 26.08.2021

Dnia 26.08.2021 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Tego dnia Pani Dyrektor Hanna Czartoryjska wraz z nauczycielkami przywitała dzieci oraz rodziców. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły we wspólnych tańcach oraz zabawach integracyjnych. Na dzieci czekały także ciekawe zabawki, układanki, gry, które będą na co dzień im teraz towarzyszyć. Dzieci poznały każdy zakątek swojej sali w której będą spędzać czas. Zajęcia adaptacyjne przebiegły w przyjaznej atmosferze, a podczas zabaw na twarzach dzieci często gościł uśmiech, pozwoliły one pokonać pierwszy lęk i nieśmiałość. Po skończonych zabawach na wszystkich czekał wspólny poczęstunek. Na pożegnanie każde dzielne dziecko na znak swojej odwagi otrzymało balonik w swoim ulubionym kolorze.