Wyprawka przedszkolaka
III miejsce Patryka w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
26.06.2020
Niezmiernie miło jest nam poinformować o kolejnym sukcesie Patryka Godlewskiego z grupy Krasnoludki. Zajął on III miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój ulubiony święty” w kategorii dzieci trzyletnich.
Inicjatorem wydarzenia było Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie. Zadaniem osób biorących w nim udział było przedstawienie postaci ulubionego świętego. Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych życiem świętych i błogosławionych. Patryk wybrał postać patrona przedszkola w Węgrowie.
Jury brało pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność, wykonania, walory artystyczne i estetykę wykonania.
Patronat nad konkursem objęli: Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk, Senator Maria Koc, Burmistrz Miasta Węgrów Paweł Marchela, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Sekcja św. Jana Chrzciciela.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pożegnanie starszaków z grupy Muchomorki
25.06.2020
Podziękowanie dla Rodziców Wychowawcy grupy ,,Muchomorki” serdecznie dziękują rodzicom za współpracę i pomoc w organizacji uroczystości przedszkolnych. Dziękujemy za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania, mobilizowanie swojego dziecka do wykonywania ćwiczeń i zadań utrwalających dotychczasową wiedzę i umiejętności, a także za pomoc umożliwiającą dalszą realizację podstawy programowej. Obecna trudna sytuacja jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękujemy za zrozumienie i życzliwość. Życzymy pomyślności i wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Pożegnanie starszaków z grupy Smerfy
24.06.2020
"Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo przedszkola minął czas,
Teraz szkoła czeka nas."
Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Witajcie wakacje!
22.06.2020 r.
Dziecko dowie się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji. Pozna sposoby bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapozna się z baśniami i tradycjami związanymi z nocą świętojańską. Utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, samodzielnie i wspólnie z rodzicami.
Scenariusz zajęć matematycznych
Karty pracy
- Wakacyjne karty pracy
- Wakacje
- Pirackie wakacje
- Pirackie karty
- Różne czy takie same?
- Karta do scenariusza
Powtórz litery
Poćwicz czytanie
Posłuchaj wiersza
Obejrzyj animację
Obejrzyj film
Wykonaj prosty eksperyment!
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj
Rozwiąż quizy i zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
Obejrzyj animację
Zagraj w grę
Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
Obejrzyj przedstawienie
Poćwicz język angielski
Ćwicz, graj i baw się
Śpiewaj z innymi
Posłuchaj i opowiedz
Posłuchaj audycji radiowej
Posłuchaj słuchowiska
Poczytaj mi, mamo
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Osobno, a jednak razem - grupa Misie
Osobno, a jednak razem - grupa Tygryski
Osobno, a jednak razem - grupa Leśne Skrzaty
Osobno, a jednak razem - grupa Krasnoludki
Osobno, a jednak razem - grupa Muchomorki
Osobno, a jednak razem - grupa Smerfy
Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego
04.05.2020 r.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli
GIS wydał szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dotyczą one m.in.: organizacji opieki, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz gastronomii.
W materiałach zostały opisane także zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u personelu. Załącznikami do wytycznych są szczegółowe instrukcje: mycia i dezynfekcji rąk oraz prawidłowego zdejmowania maseczek i rękawiczek. Wytyczne będą wsparciem dla organów prowadzących oraz dyrektorów szkół w organizowaniu bezpiecznej opieki nad dziećmi.
Organizacja opieki
W wytycznych znalazły się zalecenia dotyczące m.in. liczebności grup oraz minimalnej przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć. Główny Inspektor Sanitarny wskazuje, że w grupie powinno przebyć do 12 dzieci. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, można zwiększyć liczebność grupy nie więcej niż o 2 osoby.
Grupa powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Z pomieszczenia tego należy usunąć przedmioty, których nie można łatwo i skutecznie dezynfekować. Organizując pracę przedszkola, dyrektorzy powinni ponadto uniemożliwić kontakty poszczególnych grup dzieci oraz maksymalnie ograniczyć kontakty z osobami z zewnątrz.
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni
W tej części znalazły się m.in. zalecenia dotyczące regularnego mycia rąk przez dzieci oraz obligatoryjnej dezynfekcji rąk dla osób dorosłych. Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje także monitoring codziennych prac porządkowych oraz dezynfekcję powierzchni dotykowych.
Gastronomia
W wytycznych zostały opisane zalecenia w zakresie organizacji żywienia. Dotyczą one m.in. utrzymania wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych i sztućców. GIS rekomenduje ponadto zmianowe wydawanie posiłków, czyszczenie blatów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u personelu podmiotu
Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opracowanie w każdej placówce procedury postępowania w przypadku zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19. W zaleceniach znalazły się założenia, które powinny zostać uwzględnione w takiej procedurze. Ponadto GIS wskazuje, że w każdej placówce powinno zostać wydzielone pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych. Niezbędny jest także kontakt z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz stosowanie się do innych zaleceń GIS.
Podróżujemy
15.06.2020 r.
Dziecko dowie się, jak podróżowano dawniej, a jak podróżuje się dziś. Pozna i nazwie wybrane środki transportu. Dowie się, czym był aeroplan i czym jest metro. Utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, poćwiczy wskazywanie miejsca liczb na osi liczbowej. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, samodzielnie i wspólnie z rodzicami.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Powtórz litery
Poćwicz czytanie
Posłuchaj wiersza
Obejrzyj i dowiedz się
Obejrzyj film
Wykonaj prosty eksperyment!
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj
Rozwiąż quizy i zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
- “ABC wszystko wie” – Tajemnice pociągów
- “Budzik”, odc. “Magia pociągów”
- “Podróże z historią”, odc. “Kulisy dawnych podróży”
Poczytaj mi, mamo
Zagraj w grę
Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
Obejrzyj animacje
- “Pojazdy”
- “Był sobie człowiek”, odc. “Och, piękna epoka”
- “Był sobie człowiek”, odc. “Lata szaleństwa”
Poćwicz język angielski
Ćwicz, graj i baw się
Śpiewaj z innymi
Posłuchaj i opowiedz
Posłuchaj audycji radiowej
Posłuchaj słuchowiska
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Piękna nasza Polska cała
08.06.2020 r.
Dziecko pozna mapę Polski, zdobędzie wiedzę o regionach Polski oraz o ukształtowaniu powierzchni. Powtórzy wybrane nazwy miast, rzek, morza i gór. Dowie się, czym jest Park Narodowy i czym różni się od parku miejskiego. Utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, samodzielnie i wspólnie z rodzicami.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Powtórz litery
Poćwicz czytanie
Posłuchaj wiersza
Obejrzyj film
Wykonaj prosty eksperyment!
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj
Rozwiąż quizy i zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
Poczytaj mi, mamo
Zagraj w grę
Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
Obejrzyj animacje
Wirtualna wycieczka
Posłuchaj opowiadania
Poćwicz język angielski
Ćwicz, graj i baw się
Śpiewaj z innymi
Posłuchaj i opowiedz
Posłuchaj audycji radiowej
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Dzień Dziecka – święto wszystkich dzieci
01.06.2020 r.
Dziecko pozna kulturę innych narodów i dzieci z najodleglejszych krańców świata. Pozna literę „Z” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy i powtórzy określenia dotyczące wielkości: większy – mniejszy, wyższy – niższy. Poćwiczy ułożenie obiektów wg kolejności oraz utrwali wiedzę o figurach geometrycznych. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, samodzielnie i wspólnie z rodzicami.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Powtórz litery
Poćwicz czytanie
Posłuchaj wiersza
Wykonaj prosty eksperyment
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj
Rozwiąż quizy i zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
Poczytaj mi, mamo
Zagraj w grę
13. Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
Obejrzyj film
Poćwicz język angielski
Ćwiczenia przy muzyce
Śpiewaj z innymi
Obejrzyj i opowiedz
Posłuchaj audycji radiowej
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Na łące
25.05.2020 r.
Dziecko powtórzy i poszerzy wiedzę na temat środowiska łąki i żyjących tam organizmów. Pozna literę „Ż” jak żaba oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych dotyczących mieszkańców łąki.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Obejrzyj film
- „Wędrówki Skrzata Borówki”
- „Jak ten kwiat na łące”
- „Przygody Bolka i Lolka”, odc. „Bocian”
- „Z kamerą wśród pszczół” odc. 1
- „Z kamerą wśród pszczół”, odc. 2
- „Majowa łąka”
Powtórz litery
Poćwicz czytanie
Posłuchaj
Wykonaj prosty eksperyment!
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj, zgadnij
Rozwiąż quizy i zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
Poczytaj mi mamo
Zagraj w grę
Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
- Połącz kropki
- Koduj z małpką
- Dodaj
- Liczba 10
- Dodawaj i odejmuj
- Oblicz i połącz
- Policz i zapisz
- Policz i pokoloruj
- Jaka kolejność?
Poćwicz język angielski
Śpiewaj z innymi
Obejrzyj i opowiedz
Posłuchaj słuchowiska
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Sukcesy naszych przedszkolaków w ogólnopolskim konkursie plastycznym
22.05.2020
Sukcesy naszych wychowanków 2020
Niezwykle miło jest nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. W Ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym „Teatr dla każdego – bajkowe kukiełki, pacynki, marionetki” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim aż czworo naszych reprezentantów zostało nagrodzonych.
Najmłodszym przedstawicielem nagrodzonych przedszkolaków z naszej placówki jest trzyletni Patryk Godlewski z grupy Krasnoludki. Zajął on zaszczytne III miejsce w kategorii marionetki (przedszkole i szkoła podstawowa) za pracę pt. „Smok Wawelski”.
Wyróżnienia za kukiełki zdobyli: Zuzanna Kondraciuk z grupy Smerfy za pracę pt. „Królowa Śniegu” oraz Aleksander Pietrzykowski z grupy Misie za kukiełki Jasia i Małgosi.
Nagrodę Dyrektora przyznano Wiktorowi Toczyskiemu z grupy Smerfy za pracę pt. „Krasnal Hałabała”.
Jury w składzie: Aleksandra Rykała – artysta plastyk, przedstawiciel Sokołowskiego Ośrodka Kultury; Piotr Marciniak – artysta plastyk; Urszula Marcinkowska – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim musiało ocenić 216 prac z 30 placówek z różnych regionów Polski. Członkowie komisji konkursowej przed ogłoszeniem werdyktu oceniali: pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne, oryginalność, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Teatru Lalki i Aktora w Łomży Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Cztery wyróżnienia dla naszych przedszkolaków
24.04.2020
W kwietniu Sokołowski Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do udziału w internetowym konkursie plastycznym „Wielkanocne inspiracje”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej, która miała nawiązywać do symboliki i znaczenia Świąt Wielkanocnych.
Jest nam niezmiernie miło, iż czworo naszych wychowanków otrzymało wyróżnienia w kategorii przedszkola. Są to czterolatki z grupy Tygryski: Marysia Rowicka, Ewelina Klimczuk i Julia Byszewska oraz pięcioletnia Aleksandra Godlewska z grupy Misie.
Serdecznie gratulujemy
Moja rodzina
18.05.2020 r.
Dziecko powtórzy nazwy członków rodziny. Pozna literę „R”, „r” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Pozna bohaterów książki „Nasza mama czarodziejka”. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Powtórzy nazwy i kolejność dni tygodnia. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Będzie też mogło stworzyć własne drzewo genealogiczne. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym dotyczące najbliższej rodziny. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, zaplanuje niespodzianki dla mamy w związku z jej świętem.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Obejrzyj film
Powtórz litery
- Laurka dla mamy
- Litera „R”
- Litera „R” jak rodzina
- Litera „M” i „A”
- Brakujące litery
- Telewizyjne abecadło
Wykonaj prosty eksperyment!
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj, zgadnij
Rozwiąż quizy i łamigłówki
Obejrzyj program telewizyjny
Obejrzyj spektakl teatralny
Poczytaj mi, mamo
Zagraj w grę
Zrób to sam
Policz, oblicz, porównaj
Poćwicz język angielski
Śpiewaj z innymi
Obejrzyj i opowiedz
Posłuchaj słuchowiska i audycji radiowej
Zaproś rodziców do wspólnego działania
Inspiracje
Warzywa i owoce na talerzu
11.05.2020 r.
Dziecko utrwali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rozpozna i nazwie wybrane warzywa i owoce. Pozna literę „P”, „p” oraz utrwali poznane już litery. Poćwiczy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych związanych z tematyką warzyw i owoców.
Scenariusz zajęć
Karty pracy
Obejrzyj film
Powtórz litery
Sprawdź swoją pamięć
Zagraj, pokoloruj, zgadnij
Rozwiąż zagadki
Obejrzyj program telewizyjny
- „ABC wszystko wie”, odc. „Jak rosną truskawki?”
- „Ekipa Chrumasa gotuje”
- „Budzik”, odc. „Jemy warzywa i owoce”
Policz, oblicz, porównaj
Matematyczne łamigłówki
Zrób to sam
WF w domu
Śpiewaj z innymi
Obejrzyj i opowiedz
Zapamiętaj i zrób wspólnie z rodzicem
Posłuchaj audycji radiowej
Poćwicz angielski
Inspiracje
- Zabawy ruchowe z dzieckiem
- Kolorowanki i malowanki dla dzieci, karty pracy, gry edukacyjne, Program „Mamo, Tato, co Ty na to?”
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wszystkie